Choose your language
and country
niemiecki
angielski
polski
ukraiński

Lekcja geometrii - Wzór dla ciebie

2020-03-06
Lekcja geometrii - Wzór dla ciebie
Geometryczne wzory to ponadczasowa klasyka rodem z lat 60-tych - złotych czasów dla geometrycznych printów. Wtedy nawet krój sukienek, czy spódnic miał ostre, geometryczne linie, dodatkowo stosowano jeszcze minimalistyczne nadruki. Tego typu printy modne są każdego roku i w każdym sezonie. Czy w rozmiarze XL, czy drobne,  czy delikatne – można je łączyć bez obaw o niedopasowanie:  kółka z paskami, a kwiaty z kratką – najważniejsza jest w zabawa w budowaniu sylwetki.

Kropki, paski, kratki – wszystkie wzory wracają do łask. Znajdziecie je w formie wysmuklających linii na spodniach, grubszych pasów na bluzkach dzięki którym uwydatnią się kobiece kształty, koszule w grochy idealnie zagrają w duecie z monochromatycznymi spodniami a drobne kreskowania sprawią, ze z pozoru klasyczna spódnica plisowana zyskuje inne oblicze. Wzory to też wieloformatowa kratka – mniejsza, większa, vichy.


Sukienka w warkoczowe romby czy gęstą kratę najładniej wygląda na tle gładkich, klasycznych szpilek i prostej, eleganckiej torebki. Skutecznym zabiegiem wyszczuplającym są także pojedyncze, geometryczne figury rzucone ukośnie. Odchudzająco zadziałają także linie trójkątne, tworzące coś na kształt szpicu – powinny schodzić ostro w dół, przez co sylwetka wyda się smuklejsza.

W zależności od tego z czym ubierzecie wzorzystą bluzkę, jej właściwości optycznej korekcji sylwetki mogą się zmienić. Nie warto więc kurczowo trzymać się zasady typu: "pasy poziome tylko dla szczupłych". Styliści zalecają łączenie ze sobą w stylizacji kilku, różnych wzorów. Najbezpieczniejsze są figury średnie i małe, dość regularne, a sam nadruk powinien mieć dwa, maksymalnie trzy różne kolory, przy czym ten najciemniejszy kolor musi być dominujący.

Geometryczne printy będą doskonałą odskocznią od wszechogarniających wiosną propozycji kwiatowych, które tak naturalnie przychodzą nam do głowy o tej porze roku.
pixel