Choose your language
and country
niemiecki
angielski
polski
ukraiński

Poznaj typ swojej sylwetki i zakryj niedoskonałości!

2023-04-20
Poznaj typ swojej sylwetki i zakryj niedoskonałości!

Jak dobrać ubrania do każdego typu figury? Sprawdź, w czym będziesz wyglądać najlepiej!

 

Takie pytania zadają sobie panie, którym zależy na eleganckim wyglądzie, a także wygodnych i dopasowanych ubraniach.

 

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste i opiera się ono na określeniu typu sylwetki. Po analizie budowy ciała wystarczy tylko wybrać ubrania, które będą podkreślały atuty i zakrywały mankamenty danej figury.

 

Jakie są typy figur kobiecych?

 

Obecnie wyróżniamy pięć podstawowych typów sylwetek, jednak tak naprawdę jest ich aż 12 i należą do nich:

 

Kielich

 

Charakteryzuje się bardzo długimi nogami i ramionami w połączeniu z dużymi piersiami. Kielich nie ma wyraźnie zarysowanej talii. To typ sylwetki, który pozwoli kobiecie na eksponowanie nóg poprzez krótkie spódnice, sukienki, a także szorty. Talię w tym przypadku można zaznaczyć przy pomocy rozkloszowanej spódnicy, połączonej z bluzką o trójkątnym dekolcie.

 

Wazon

 

To sylwetka, w której duże piersi i wyraźnie zarysowana talia odgrywają największą rolę. U wazonu pojawiają się również zaokrąglone biodra, a także wyraźnie szczupłe uda i łydki. W tym przypadku ważny jest umiar, dlatego wazon nie powinien przesadnie eksponować żadnej partii ciała, jednak piękne i szczupłe nogi możesz podkreślić klasyczną, ołówkową spódnicą.Dzwon

 

Panie, które mają sylwetkę o kształcie dzwonu, charakteryzują się wąskimi ramionami i wyraźnie zarysowaną talią. Dzwon to również szerokie biodra, uda i krótkie nogi. Ten typ sylwetki wymaga podkreślenia górnych partii ciała, które są stosunkowo wąskie i delikatne. Warto to robić przy pomocy okrągłych dekoltów.

 

Rożek

 

Długie i smukłe nogi to główny atut kobiet o sylwetce stożka. Charakterystyczne dla nich są również szerokie ramiona i brak talii. Panie o tym typie sylwetki powinny wybierać rozkloszowane sukienki, które sprawią, że ich talia wyda się smuklejsza.

 

Klepsydra

 

To kolejny typ sylwetki, która charakteryzuje się szerokimi ramionami, dużym biustem, wąską talią, a także szerokimi biodrami. Panie, które są klepsydrami, powinny unikać wszelkiego rodzaju mocno wzorzystych z tych ubrań, a także dodatków w postaci falban. Najlepsze będą klasyczne kroje ubrań, a także sukienki z głębokim dekoltem i podkreśloną talią.

 

Wiolonczela

 

Niezbyt szerokie ramiona, duże piersi i delikatnie zarysowana talia, to właśnie wiolonczela. Panie o takim typie sylwetki mają mocno zaokrąglone pośladki, szerokie uda i smukłe łydki. W tym przypadku najkorzystniejsze ubrania to proste sukienki, bluzki i koszule podkreślające talię.

Kolumna

 

Kolumna to typ sylwetki, który charakteryzuje się długimi nogami i ramionami. Kobieta, która jest kolumną, zazwyczaj ma niezbyt duże piersi, delikatnie zarysowaną talię i płaskie pośladki. Panie o tym typie sylwetki talię mogą wydobyć poprzez zastosowanie różnego rodzaju pasków i sznurków. W tym przypadku doskonale sprawdzą się również spodnie z wysokim stanem i fantazyjnie wpuszczone w nie koszule i bluzki.

 

Cegła

 

To dość trudny typ sylwetki, ponieważ posiada szerokie ramiona, nie ma zarysowanej talii, a zamiast tego ma masywne uda i łydki. Bardzo często uważana jest za najgorszy typ sylwetki, ponieważ tylko prawidłowo dobrane ubrania są w stanie wydobyć z niej atuty.

W garderobie pani cegły doskonale sprawdzą się płaszcze, kurtki, a także kardigany.

 

Jabłko

 

Ta sylwetka charakteryzuje się bardzo obfitym biustem, okrągłym brzuchem, szczupłymi nogami i wąskimi biodrami. Panie posiadające ten typ sylwetki dobrze wyglądają w koszulach i żakietach. Przy tak obfitym biuście, warto zadbać o wydobycie talii i zaznaczenie bioder poprzez rozkloszowane spódnice lub sukienki, które powinny sięgać kolan.

Gruszka

 

Wąskie ramiona, bardzo proporcjonalne piersi, mocno zarysowana talia i szerokie biodra z masywnymi udami. Tak najłatwiej można określić gruszki. Kobiety posiadające ten typ sylwetki powinny zakładać bluzki z dużym dekoltem, odsłaniające wąskie ramiona. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybierały ubrania zdobione w górnej części. Podkreślenie smukłej talii również będzie dobrym pomysłem.

 

Lizak

 

Kobiety z typem sylwetki lizaka mają szczupłe i długie nogi oraz ręce, a także duży biust i wąskie biodra. Lizaki mogą pozwolić sobie na spódnice mini, a także przylegające i dobrze dopasowane spódnice ołówkowe. Dla zachowania proporcji góra powinna mieć dekolt w kształcie litery V.

Jak określić swój typ figury?

 

Wbrew pozorom określenie typu sylwetki może przysporzyć wielu problemów, szczególnie kiedy próbujemy zrobić to samodzielnie. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może okazać się odpowiednie przygotowanie. Aby dokładnie przyjrzeć się własnej sylwetce, wystarczy założyć bieliznę i stanąć przed lustrem, a następnie przeanalizować budowę własnego ciała.

 

Typ figury – test

 

Warto bacznie przyjrzeć się własnym proporcjom i wyeksponować atuty, które korzystnie wpłyną na wizerunek. A można to zrobić przy pomocy prostego testu, który ułatwi samodzielne określenie typu sylwetki. Dla rzetelnego efektu warto notować odpowiedzi, a później porównać je z wymienionymi wcześniej typami.

 

 

  1. Czy rozmiar górnych partii jest większy od dolnych?
  2. Która z części ciała jest najszersza?
  3. Czy masz wyraźnie zarysowaną talię?
  4. Czy Twój biust jest obfity?
  5. Czy Twoja sylwetka jest proporcjonalna?

 

 

Odpowiedzi na te pytania z pewnością pomogą określić typ własnej sylwetki i skompletować garderobę podkreślającą atuty i tuszującą ewentualne mankamenty.Poznanie własnej sylwetki i jej preferencji co do krojów ubrań jest kluczowe, jeśli chcesz wyglądać i czuć się pięknie. Odpowiednie wyeksponowanie atutów i skrzętne ukrycie niedoskonałości sprawi, że nawet najtrudniejszy na pozór “przypadek” można naprawdę świetnie i gustownie przyodziać. Zajrzyj do Moodo i stwórz z siebie boginię urody i wdzięku!

pixel