Choose your language
and country
niemiecki
angielski
polski
ukraiński

Okulary przeciwsłoneczne - jak dobrać je do kształtu twarzy?

2021-07-20
Okulary przeciwsłoneczne - jak dobrać je do kształtu twarzy?

Lato w pełni, na zewnątrz upały i dużo słońca. Poszukujesz okularów przeciwsłonecznych? Pomożemy Ci je dobrać do kształtu twarzy!

Czy do tej pory miałaś problem z doborem odpowiednich okularów przeciwsłonecznych albo myślisz, że żadne Ci nie pasują? To problem niejednej z nas. Wynika głównie z tego, że nie wiesz, jak je odpowiednio dobrać. Poniższy artykuł Ci w tym pomoże. 

Damskie okulary przeciwsłoneczne, czyli stylowy dodatek

Damskie okulary przeciwsłoneczne nie tylko ochraniają wzrok przed słońcem - są również niezwykle stylowym dodatkiem. Dobrze dobrane podkreślają charakter właścicielki i jej urodę, dodając też pazura stylizacji i dbając o końcowy efekt WOW. Nieważne czy na plaży czy w mieście, ważne, żebyś czuła się w nich dobrze. Jak dbać o oczy i zadać szyku latem?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Zacznij od określenia kształtu Twojej twarzy. Mocno zarysowana linia żuchwy? To cecha kwadratowej i prostokątnej twarzy. Zaznaczony podbródek i wyeksponowane kości policzkowe? Szukaj okularów do buzi trójkątnej lub w kształcie serca. Pełne policzki i zaokrąglony podbródek? Prawdopodobnie masz do czynienia z twarzą owalną lub okrągłą.   

Twarz owalna, czyli idealna

Jeśli Twoja twarz przyjmuje taki kształt, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: nieważne jaki kształt okularów wybierzesz, będziesz wyglądać dobrze. Aviatory, kocie oko, a nawet fantazyjne oprawy w kształcie figur geometrycznych czy serca - wszystkie opcje będą strzałem w dziesiątkę!

Okrągła twarz   

W tym przypadku unikaj raczej lenonek, wąskich oprawek i hippisowskich much. Wybierz te kanciaste, prostokątne czy cat eye - wyostrzą rysy i zadbają o odpowiednie proporcje buzi. Duże, kwadratowe szkła to też doskonały pomysł dla kobiet o owalnej twarzy. 

Kwadratowa twarz 

Wybierz takie, które łagodzą ostre rysy twarzy. Postaw na lekko zaokrąglone - owalne lub kocie oko. Unikaj prostokątnych i kwadratowych oprawek, które dodatkowo podkreślą mocną żuchwę. Sprzymierzeńcem kwadratowej i prostokątnej twarzy są jasne barwy, miej to na uwadze!

Trójkątna twarz

Trójkątna twarz będzie dobrze współgrała z pilotkami. Modele o owalnym kształcie to również dobry pomysł. Zastanów się jednak dwa razy, zanim kupisz duże, grube oprawki w mocnych barwach. Podkreślą górną część twarzy, a zależy nam przecież na tym, by wyrównać proporcje buzi i wyeksponować jej walory. 

Pociągła twarz

W przypadku takiej twarzy dopasuj okulary, które optycznie ją skrócą. Wybieraj śmiało modele z oprawkami w stylu cat eye czy skrzydeł motyla. Duże, prostokątne okulary to również dobre rozwiązanie. Pamiętaj jednak o unikaniu takich z kolorowymi szkłami (np. okularów z polaryzacją) i aviatorów. Niepotrzebnie spotęgują wrażenie pociągłości buzi. 

Wybór okularów przeciwsłonecznych nie jest aż tak ciężki, jakby mogło się wydawać. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą w sklepie Moodo znajdziesz model, który nie tylko ochroni Twój wzrok latem, ale też podkreśli walory i wyrówna proporcje twarzy. Udanych zakupów! 

pixel