Choose your language
and country
niemiecki
angielski
polski
ukraiński

W jaki sposób wiązać jesienny szal? 4 stylowe pomysły Moodo

2020-09-29
W jaki sposób wiązać jesienny szal?  4 stylowe pomysły Moodo

Mięciutki szalik czy chusta rozmiarami przypominająca koc nie tylko chronią przed zimnem, lecz także przepięknie uzupełniają jesienno-zimową stylizację. Szczególnie jeśli zawiążesz je w odpowiedni sposób.

 

Jak wiązać duży szal i szeroką chustę?

Sposób 1: na wzór „komina”

 

Jednym z najlepszych sposobów na wiązanie szalika jest kilkukrotne okręcenie go wokół szyi. Dłuższą końcówkę możesz zostawić, by luźno opadała wzdłuż ramienia. Albo wetknąć pod spód, by całość przypominała klasyczny „komin”.

 

Sposób 2: na trójkąt

Złóż szalik dwa razy —  wzdłuż dłuższej krawędzi. Owiń równo wokół szyi, a następnie odrzuć na plecy jedną z końcówek. W przypadku chusty wystarczy, że przełożysz jej końce za szyją.

 

Sposób 3: nonszalancko

 

To super patent na bardzo długi i szeroki szalik. Przerzuć go przez szyję, a końcówki pozostaw luźno opadające wzdłuż ciała. Gotowe!

 

Sposób 4: jak ponczo

 

Szalik oversize z frędzlami świetnie sprawdzi się jako cieplutkie ponczo. Wystarczy rozłożyć go wszerz i owinąć ramiona w taki sposób, by dłuższa końcówka swobodnie spływała wzdłuż ciała.

 

Jak nosić szalik – na płaszczu czy pod?

 

W pierwszych dniach jesieni, kiedy pomimo spadku temperatury nadal możesz cieszyć się stosunkowo słonecznymi popołudniami, szalik możesz nosić na lekkiej kurtce czy nawet cieplejszym swetrze oversize.

Jeśli aura pogorszy się na dobre, a w powietrzu czuć będzie zbliżającą się zimę, w trosce o zdrowie schowaj szalik pod klapy płaszcza (lub kurtki). Alternatywnym rozwiązaniem jest przewiązanie go w talii paskiem —  w ten sposób uzyskasz zarówno ciepły, jak i bardzo stylowy look.

Jesienią (i zimą) bez szalika ani rusz! Tym bardziej że stanowi fantastyczny dodatek do stylizacji outdoor’owej. Wystarczy pomysłowo go zawiązać, a cały strój nabiera oryginalnego charakteru. Koniecznie przetestuj wszystkie nasze patenty na szalik – ciekawe, który najbardziej przypadnie Ci do gustu?

pixel