Choose your language
and country
niemiecki
angielski
polski
ukraiński

Jak dobrać kurtkę do typu sylwetki

2022-12-01
Jak dobrać kurtkę do typu sylwetki

Zastanawiasz się nad tym, jak dobrać kurtkę do typu swojej figury? Sprawdź porady specjalistów Moodo!

 

Kurtka dla gruszki  

 

Szerokie biodra i węższe ramiona - właśnie to charakteryzuje figurę typu gruszka. Atutami tej figury jest płaski brzuch i doskonale zarysowana linia talii. Wybierając okrycie na zimę, gruszki powinny zadbać o wyrównanie proporcji między ramionami i biodrami. Jeśli Twoja sylwetka odpowiada tej charakterystyce, wybierz kurtkę, która sięga nie wyżej niż kieszenie w Twoich spodniach, jak na przykład pikowana kurtka z misiem. Stawiaj też na detale takie jak duże kołnierze i kaptury obszywane futerkiem, które pomogą Ci optycznie wyrównać górę i dół. 

Unikaj za to kurtek typu bomber i tych sięgających do pasa. Przyciągną wzrok do obszernych bioder. 

 

Jaka kurtka do sylwetki jabłko? 

 

Dość szerokie ramiona, wydatny brzuch i brak wcięcia w talii. Atutami sylwetki są zgrabne nogi i doskonale zarysowana linia biustu. Masz figurę typu jabłko? Doskonałym wyborem dla Ciebie będą kurtki oversizowe oraz zwężane przy dole jak na przykład pikowana kurtka z ocieplanym kapturem.  

 

Czego unikać? Na pewno zdobień oraz taliowanych modeli, szczególnie tych przewidywanych w talii, które niepotrzebnie dodadzą objętości biodrom.  

 

Kurtka zimowa dla osoby wysokiej i szczupłej

 

Szerokie ramiona, wąskie biodra i umięśnione, płaskie pośladki. Kobiety o figurze typu odwrócony trójkąt albo kielich mają też zgrabne nogi i delikatnie zarysowaną talię. Jeśli trenujesz intensywnie i jesteś osobą wysoką, najprawdopodobniej opis ten dotyczy Ciebie.

Postaw na kurtki o linii trapezu oraz modele, które kończą się na biodrach, jak na przykład pikowana kurtka z kołnierzem albo kurtka bomberka

 

Unikaj nadmiernych zdobień, szalowych kołnierzy i dwurzędowych zapięć, które zniekształcają sylwetkę i odwracają uwagę od mocnych stron sylwetki typu trójkąt.   

Kurtka z paskiem w talii - dla tuby 

 

Czwartym typem sylwetki jest tuba. Jej posiadaczki zazwyczaj są szczupłe, mają proporcjonalne biodra i ramiona oraz zgrabne, szczupłe nogi. Kobiety skarżą się na brak wcięcia w talii. Jeśli ten opis obrazuje Twój typ sylwetki, nie martw się. Istnieje szereg okryć wierzchnich, które pomogą Ci zaznaczyć wcięcie. Wybieraj taliowane kurtki jak na przykład krótka pikowana kurtka w czarnym kolorze, albo modele przewiązywane paskiem.  

 

Dla tuby zakazane są kroje oversize i proste kurtki, które będą akcentować słabo zarysowaną talię.  

 

Kurtka dla klepsydry 

 

Klepsydra to figura idealna. Charakteryzuje się proporcjonalnymi biodrami i biodrami, zgrabnymi nogami i wcięciem w talii. Nie znaczy to jednak, że panie-klepsydry mogą włożyć cokolwiek i wyglądać dobrze. Ważne, by kurtki nie maskowały Twoich atutów. Unikaj workowatych, oversizowych fasonów, obszernych puchówek i fasonów ze zdobieniami. Zdecydowanie lepiej będziesz się prezentować w prostych, klasycznych fasonach, które kończą się w pasie, jak na przykład pikowana brązowa kurtka.    

Zimowe kurtki plus size 

 

Kobiety noszące duże rozmiary, polecane są długie kurtki, które będą optycznie wydłużać i wysmuklać sylwetkę. Sprawdzą się także proste modele jak na przykład długa pikowana kurtka

 

Dla figury plus size nie polecamy fasonów krótkich i zdobionych, z obszernymi kołnierzami.  

 

Mamy nadzieję, że już wiesz, jaka kurtka pasuje do sylwetki jabłko, jaka do gruszki, a jaka do kolumny. Ile typów sylwetek tyle fasonów! Kurtka zimowa dla osoby wysokiej i szczupłej typu bomberka nie będzie odpowiednia dla tuby, która wręcz potrzebuje kurtki z paskiem w talii. Na szczęście w tym sezonie panuje spora dowolność i choć w trendach obserwujemy przewagę modeli oversizowych oraz długich, warto patrzeć przede wszystkim na siebie. Jeśli poszukujesz idealnego fasonu, zajrzyj na Moodo.pl Znajdziesz tam wiele modeli w tym kurtki dla kobiet plus size. 

pixel