Choose your language
and country
niemiecki
angielski
polski
ukraiński

Jak ubrać się na przyjęcie służbowe?

2023-02-27
Jak ubrać się na przyjęcie służbowe?

Czeka Cię impreza firmowa i nie wiesz, co na siebie założyć? Sprawdź kilka porad, które ułatwią Ci wybór!

 

Przyjęcia służbowe nie są łatwym orzechem do zgryzienia jeśli chodzi o dobór kreacji. Dlaczego? Ponieważ to, co na siebie założymy, uzależnione będzie od wielu czynników - rangi wydarzenia, jego charakteru, a także miejsca, w którym została zorganizowana impreza.

 

Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli wydarzenie nie jest zbyt oficjalne, to jednak jest związane z Twoją pracą i stanowiskiem - dlatego stylizacja na imprezę firmową powinna być schludna i wyważona.Od czego zacząć?

 

Zanim zaczniesz przebierać w szafie, odpowiedz sobie na pytanie: jaki charakter będzie miało to spotkanie? Czy jest to impreza integracyjna przy ognisku z różnymi atrakcjami, wyjście na obiad, firmowa wigilia, a może elegancka kolacja z okazji 10-lecia firmy lub bankiet?Spotkania integracyjne

 

Jeśli w Twojej firmie organizowane jest nieformalne spotkanie, warto dowiedzieć się, co zostało zaplanowane w programie wydarzenia. Jeśli imprezę mają urozmaicać jakieś sportowe rozgrywki (np. gra w kręgle), warto postawić na wygodny, niekrępujący ruchów strój, który jednocześnie pozwoli zachować nieco elegancji. 

 

Świetnym pomysłem będzie zestawienie jeansów, sportowego obuwia, ciekawego t-shirtu czy luźnej bluzki. Do stylizacji dodaj luźny, długi kardigan  i ciekawą torebkę w geometryczne wzory.

 

Jak się ubrać na spotkanie integracyjne organizowane w pubie? Wybierz strój jak na wieczorne wyjście, pamiętając jednak o tym, aby nie odsłaniać za dużo. Naszą propozycją jest połączenie jeansów z wygodnymi szpilkami lub czarnymi oxfordami, prostą bluzką i kurtką z ekoskóry. Wieczorowy charakter stylówki możesz podkreślić ciekawą biżuterią i kopertową torebką.

 

Luźne firmowe imprezy integracyjne pozwalają zazwyczaj na dużą swobodę w doborze outfitu.Takie zestawy będą nieprzesadzone i wygodne, z jednoczesnym zachowaniem równowagi między wyjściem towarzyskim a konwenansami wynikającymi z biznesowego charakteru.Uroczyste imprezy firmowe

 

Jeśli mowa o imprezach dla pracowników, to okazją do takich spotkań są także firmowe wigilie albo okazjonalne bankiety. Takie wydarzenia mają wyższą rangę niż koleżeńskie imprezy, dlatego wymagają innego stroju - najczęściej odpowiedni będzie ten w stylu smart casual. Impreza firmowa o takim charakterze uwzględnia często np. przemówienia zarządu, a podczas składania życzeń możesz mieć bezpośredni kontakt z osobami na najwyższych stanowiskach, dlatego tak ważna jest odpowiednia prezencja.

 

Jak się ubrać na imprezę firmową w stylu smart casual?

 

Ten rodzaj ubioru jest rozluźnieniem ścisłego, biurowego dresscode’u business professional, jednak wciąż bardzo eleganckim. Kojarzony jest z dress codem obowiązującym na wydarzeniach, na których nie jest wymagany pełny formalny strój, ale gdzie nie chodzi się w codziennych ubraniach. Charakteryzuje się złamaniem niektórych formalnych zasad, wprowadzając kompromis między stylem biznesowym a codziennym.

 

W smart casualu świetnie sprawdzają się eleganckie spodnie, np. chinosy lub jeansy o ciemniejszym kolorze, połączone z koszulą lub bluzką. Często dobiera się do tego eleganckie buty, np. oxfordy lub mokasyny. Wszystko zależy jednak od kontekstu i okoliczności, w których ma się pojawić osoba ubrana w stylu smart casual.

 

Naszą propozycją jest look bazujący na klasycznych szpilkach, eleganckich spodniach typu paperbag i wzorzystej bluzce lub koszuli. 

Jeśli chcesz zaprezentować się z jeszcze większą klasą, proponujemy czarną sukienkę o kopertowym kroju z ozdobnym wiązaniem i eleganckimi szpilkami.

 

Stylizacje w stylu smart casual są eleganckie, a jednocześnie pozbawione biurowej nudy.

 

Czeka Cię przyjęcie służbowe i nie wiesz, w co się ubrać? Dobrym pomysłem będzie dopytanie o to bezpośredniego przełożonego. Rozwianie swoich wątpliwości (które mogą wynikać np. z niejednoznaczności dress code’u pracowniczego lub samej imprezy) może okazać się kluczowe w odpowiedniej prezencji - właściwej do wydarzenia.


Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogły Ci w skompletowaniu odpowiedniego stroju na przyjęcie służbowe. Pamiętaj, że dobry wybór kreacji pozwoli Ci poczuć się swobodnie i pewnie podczas całej imprezy. Jednocześnie pamiętaj o zachowaniu umiaru i dostosowaniu stylizacji do charakteru wydarzenia oraz stanowiska, jakie zajmujesz w firmie. Jeśli poszukujesz sprawdzonych setów na różne okazje, odwiedź Moodo!

pixel